O naší společnosti


Obchodní firma ENGINEERING OSTRAVA a.s. vznikla v roce 2003 jako společnost s ručením omezeným. Od počátku se zabývala prodejem válců významným válcovnám dlouhých výrobků zejména v Polsku a v ČR. 

Podařilo se nám prosadit dodávky válců z nových progresívních materiálů, což vedlo ke značným úsporám při jejich spotřebě. Zadávali jsme výrobu odlitků litinových válců a válců z lité oceli stejně jako výkovků válců předním evropským výrobcům. Finální opracování a přejímku válců jsme většinou zajišťovali v bývalých vítkovických strojních provozech v Ostravě. Od těchto válcoven jsme začali odebírat válcované kruhové tyče a sochory a prodávat je tuzemským servisním centrům a zápustkovým kovárnám. 

V roce 2005 jsme zahájili provoz skladu válcovaných kruhových tyčí v pronajatých prostorách v Ostravě-Vítkovicích a rozšířili náš skladový sortiment na všechny běžné konstrukční jakosti. V letech 2006-2008 jsme postupně ukončili prodej válců a začali se plně věnovat prodeji válcovaných kruhových tyčí. Naší konkurenční výhodou byly blízké kontakty s pracovníky válcoven a tím i možnost nabídnout našim zákazníkům nejefektivnější řešení jejich potřeb. 

V roce 2009 byla provedena transformace firmy na akciovou společnost. V roce 2013 se firma přestěhovala do vlastních prostor v Ostravě-Martinově. Rozšířili jsme sortiment o kované a tažené tyče a začali nabízet řezání. 

V současné době máme skladem kruhové tyče válcované a kované o průměrech 30 – 410 mm a tažené o průměrech 8 - 70 mm. Provozujeme 3 pásové pily, řežeme materiál do průměru 540 mm. Máme více než 700 aktivních zákazníků. Dodáváme přímým výrobcům strojních dílů, zápustkovým kovárnám a obchodním firmám v České republice a na Slovensku. 

O nás

Kontaktní formulář

Žena se sluchátkem
Tlačítko nahoru